Şehirlerarası Nakliyat

Taşınma süreci her zaman bulunduğunuz bölgeye yakın olmaz ve ciddi mesafeler kat etmeniz gerekebilir. Şehirlerarası Nakliyat işlerinde ev taşıma sıkça görüldüğü gibi işyeri merkezi, ofislerin yer değişimi, depo taşınması gibi isteklerde yoğun olarak karşılaşılmaktadır. Bazen isteyerek bazende zorunlu sebepler nedeni ile zamansız bir Şehirlerarası Nakliyat ile karşılaşabilirsiniz. Antalya bu alanda hizmet konusunda dünden bugüne sorun yaşamamış ilimizdir. Bir çok Şehirlerarası taşıma firması bölgemizde hizmet vermektedir. Bizlerde hem ürün bazlı hemde eşya bazlı taşımada sizlere bu alanda hizmet vermekteyiz.

Şehirlerarası Nakliyat Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu nakliyat ve taşımacılık sistemi diğer Evden Eve Nakliyat ve Şehir içi taşımacılığına benzemez ve daha önce bu tip hizmetlerde bulunmamış firmalarda zorlamaktadır. Şehirlerarası Nakliyatı diğerlerinden ayıran bir kaç farklı özellik bulunmaktadır. Firmanın bu hizmeti sağlarken bir çok detaya önem vermesi iş güvenliği açısından son derece önemlidir. Kısa ve uzun mesafeli nakliyatların tümünde gerekli tedbirler firmalar tarafından muhakkak alınmalıdır.

  • Uzun kilometre yapılacak taşıma hizmetlerinde çift, yedek şöförlü kullanım yapılmamlıdır.
  • Eşyaları araç içerisinde zorlu ve uzun yol düşünülerek yerleştirilmeli ve hasar almayacak şekilde ambalajlanmalıdır.
  • Nakliyat firmasınında tüm araçlar uzun yol öncesinde muhakkak bakımdan geçirilmesi gerekmektedir.
  • Yasalar gereği tüm prosedürlere uyulmalı gerekli izin belgeleri araçta bulunmalıdır

Şehirlerarası Nakliyat Firmaları

Antalya bu anlamada iki tür hizmet veren firma bulunmaktadır. Birincisi tamamen Şehirlerarası Nakliyat hizmeti verenler ikincisi ise hemde evden eve nakliye hizmeti verip Şehirlerarası Nakliyat sağlayanlardır. İki tür firma arasında da fiyat farklılıkları görülmektedir. Sadece Şehirlerarası Nakliyat desteği veren işletmeler genelde geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Ev Taşımacılığından ürün, gıda ve lojistik alanına kadar taşıma yapmaktadırlar. Firmaları uzun mesafeli taşımalarda en çok zorlayan konu geri dönüşlerde aracın boş olarak geri dönmesidir. Buda maliyet olarak sizlere yansımaktadır. Şayet nakliyat firmasına erken bir tarihte taşıma hizmeti alacağınızı belirtirseniz firmanın dönüş içn nakliyat bulmasını da sağlarsınız ve daha uygun fiyatlar da almanızı sağlar.